Highlights of the Past 3 Months

02 November 2016


Herkese merhabalar! Ağustos, Eylül, Ekim... ne kadar çabuk geçti! Bu aylarda fazlasıyla yoğun olduğumdan blogumda favoriler yazısı gelmedi - ve biliyorum, çoğunuzun en sevdiği yazılar da bu yazılar oluyor, zira bütün sevdiğim şeylerin özetini bu şekilde görebiliyorsunuz. :) Bu yüzden son 3 ayda sevdiğim ve yaptığım şeyleri şöyle bir yazıda derleyip toparlayacağım. Ayrıca 3 ayın kısa özeti gibi bir şey olacağından bu yazıyı Instagram fotoğraflarımla hazırlamak istedim, umarım beğenirsiniz! Şimdiden uyarayım, yazı uzun olacak - hadi çayınızı kahvenizi alın öyle başlayalım! :)

Karmaşık olmaması açısından bu yazıyı kategorilere ayırmayı mantıklı buldum: giyim, yaşam ve gezi. Bu arada paylaşacağım her şeyin linkini etiketliyor olacağım, böylece beğendiklerinizin üzerine tıklayarak detayları görebilirsiniz - ayrıca birkaç indirim kodu da var yine!

Hi everyone! August, September, October... time flies! I was so busy and always on the go these weeks so that I couldn't share my monthly favorites in here. But anyway, here I am with my highlights of the past 3 months! In order to compile my most beloved pieces I thought that it would be a good idea to do that with my Instagram pics - this way I could briefly sum up the past months! But I must warn you: this post is going to be extra long! So grab a coffee or tea and let's begin! :)

I've split this post into three categories: fashion, lifestyle and travel. If you are interested in any product I will show you in this post, just click on the mentioned brands. The products will be linked. And by the way, there will be a few discount codes for you as well - stay tuned!

GİYİM / FASHION


Bu üç ayda mevsim geçişinde bulunduğumuz için haliyle kıyafetler uzadı ve kalınlaştı. Sonbaharda benim vazgeçilmezim deri ceket! Bu sezon için dayanamayıp iki tane deri ceket aldım ve her ikisini de çok sık giydim! Bunlardan en sık giydiğim ise MBYM Vista Venice Jacket.

Season change - clothes have become warmer and cozier. In the fall season my ultimate favorite fashion piece is always the leather biker jacket! I couldn't resist buying two of them this season - guilty! But I can say with a clear conscience that I have worn both very often. Nevertheless, my favorite one of them is the MBYM Vista Venice Jacket.


Havalar soğuduğu için artık uzun kollular meydana çıkmaya başladı. Burada da daha önce detaylı bir şekilde bahsettiğim IAMNOTBASIC Poplin gömleği, her şeyle çok rahat kombinlendiği için, çok sık giydim!

I am so in love with my IAMNOTBASIC Poplin shirt that I had to wear it again and yet again. It's so easy to combine a white shirt, no matter if you wanna be dressed casual or chic.

Yaz aylarında hasretini çektiğim deri giysilerin bu ay canına okudum desem yeridir. Deri ceket giymediğim günlerde MBYM Boss Bonnie deri pantolonumu giydim çoğunlukla. Bunu hem şık bir şekilde gömleklerle kombinlemeyi hem de kalın örgü kazaklarla tamamlayıp cool bir kombin yaratmayı çok seviyorum!

Like I said before, I am obsessed with leather clothes. During the summer season I really missed wearing them, so that I took the chance to wear them now as often as I can. In this case my MBYM Boss Bonnie leather pants were one of my favorites. I love to combine it with a simple shirt or knitwear!


Bir diğer favorim ise evin içinde, hatta bazen dışarda bile giyindiğim onesie, yani tulum. Bu gördüğünüz ONEPIECE Lusekofte Onesie Black. Aşırı sıcak tutuyor ve tek parça olduğundan inanılmaz pratik. Ben cidden çok seviyorum, hatta bende bir tane daha var o daha da pratik. Ayrı bir yazıda detaylı anlatırım. Eğer ilginizi çektiyse onepiece.com sitesinde 9 Kasım 2016'ya kadar yapacağınız her türlü alışverişinizde EYLEM15 koduyla %15 indirim alabilirsiniz.

A few weeks ago I've got a onesie for myself and I must say that it was one of the best choices ever. This one is the ONEPIECE Lusekofte Onesie Black. It really helps to keep you warm and is absolutely comfy. If you are interested in buying one for yourself you can get 15% off at onepiece.com with the code EYLEM15. The code is valid until 9th November 2016.Takı konusunda elbette ilk başta yine saatlerim geliyor. Kolumda saatim olmadan evden çıkmam, bu benim için kesinlikle olmazsa olmazımdır! Bu konuda en sevdiğim iki saatim KAPTEN&SON Campina Mesh ve Campus All Black modeli. 

In case of accessories my go-to pieces are definitely watches. I can't leave the house without wearing one. My all time favorite watches are KAPTEN&SON Campina Mesh and Campus All Black.


Uzun süredir, bildiğiniz bağımlı olduğum chocker'ımı bu aylarda da yine kullanmaya devam ettim. Maalesef bunun için buraya bir link koyamayacağım zira bu chocker el yapımı, İzmir Alsancak'tan almıştım. Ancak buna benzerlerini na-kd.com sitesinde de bulabilirsiniz, hem de birazdan indirim kodundan da bahsedeceğim.

Big love for suede chockers! During the past months I have always worn my handmade chocker which I had bought from Izmir/Alsancak. It's likely the most flattering necklace. You can find similar ones at na-kd.com. I also have a discount code for you down below!

Aldığımdan bu yana sürekli taktığım ve aşk yaşadığım kolyelerim, NA-KD Double Crescent Necklace. İlginizi çekerse bu kolyeleri veya siteden yapacağınız herhangi bir alışverişinizi %20 indirimli almak için kasada EYLEM20 kodunu kullanabilirsiniz. Türkiye'ye gönderimleri var, ayrıca kargo ücretsiz.

I often wear my chocker combined with my beloved NA-KD Double Crescent Necklace. I am such a big fan of crescent jewels nowadays. If you like you can use my discount code EYLEM20 in order to get 20% off your purchase at NA-KD. 

YAŞAM / LIFESTYLE


Gelelim şarkılara! Öncelikle FRENDS Taylor Gunmetal kulaklıklarım kesinlikle favorilerin favorisi. Aylardır yanımdan ayırmadığım parçam, zira bununla müzik dinlemek daha zevkli oluyor. En sevdiğim şarkılar: Daha önce zaten burada en sevdiğim şarkılara ilişkin uzun bir liste paylaşmıştım. İlgisini çekenler oraya göz atabilirler. Son zamanda ise şu şarkıları çok fazla dinledim:

And now to music! First of all I want to mention my FRENDS Taylor Gunmetal headphones! Those are simply the best ones I've ever owned. Listening to music is much more fun with them. About the songs: in this post, I shared my ultimate favorites before so if you wanna get some inspiration you can have a look at that post. The songs I loved listening to recently were:


Marian Hill - Deep
Raphael Saadiq - Good Man (bana bu şarkıyı öneren good man'e teşekkürler :P)
Goody Grace ft. Jesse Rutherford - Memorie$
Bishop Briggs - Be Your Love


Dizi konusunda da bu ay favorim var: Black Mirror! Bu dizi o kadar harika ki, gerçekten hepinizin izlemesini tavsiye ediyorum! Kısaca bahsetmem gerekirse dizi birbirinden bağımsız bölümlerden oluşuyor ve her bölümün vermek istediği farklı bir mesaj var. Kişisel veya toplumsal problemleri ve mevcut veya gelecekte öngörülebilen teknolojilerin toplumun üzerindeki etkilerini konu alıyor. Özellikle üçüncü sezonun birinci ve ikinci bölümü müthiş, sosyal medya bağımlılığını konu almış. Çok fazla detay vermeyeyim, izleyin kesinlikle sıkılmazsınız. Hatta izlerseniz bana Snapchat'ten (eylmbc) ulaşın, bölümler hakkında konuşalım tartışalım. :)

Also I have a favorite tv series this month: Black Mirror! I absolutely can recommend it to everyone. Its episodes are independent from each other, so each one has its own cast and another content. But in general I can say that they are all about the way we are living and how we could/would live when things and technologies change. The episodes are really thought-provoking, just saying! I especially liked the first and second episode of the third season. If you ever watch the series, just feel free to contact me via Snapchat (eylmbc) or anyhow. So we can reflect on the episodes together. :)

GEZİ / TRAVEL


Beni zaten sosyal medya hesaplarımdan takip edenler, gezilerimi de takip etmiş oldular. Yaz aylarında olduğu gibi sonbahar aylarında da sık sık yollardaydım. Bunlara şimdi detaylı değinmeyeceğim ancak benim için 'favori' niteliğinde olması için elbette farklı bir şey olmuş olmalı. Ağustos'ta yine İstanbul'daydım ve İstanbul hiç bu kadar güzel olmamıştı.

Those who follow me on my social media accounts know already about my trips. During the summer months I have really travelled around and was literally never at home. :D But I won't talk about my trips here in detail. In August I had been once again in Istanbul - but this time it was so special for me. Istanbul has never been so beautiful like this time!


Geçtiğimiz günlerde de bu kapalı havalardan, olağan şeylerden öyle sıkıldım ki aniden Paris'e gitmeye karar verdim - çünkü Paris her zaman iyi bir fikirdir. İlk gidişim değildi bu yüzden Paris'i zaten az çok tanıyordum. Maksat biraz kafa dağıtmak ve bu şehirle özlem gidermekti, çok da güzel oldu. Hatta oradayken bir günlüğüne Kapten&Son'ın Snapchat hesabını devraldım ve hem orada hem kendi hesabımda bol bol paylaşımlarda bulundum. Bir dahaki gezilerimi vs. kaçırmamak adına beni Instagram ve Snapchat'te @eylmbc adı altında bulup takip edebilirsiniz. Paris'e ilişkin blogta ayrı bir yazı da paylaşacağım ve birkaç 'insider tips' vereceğim! :)

And of course Paris! As you already may know from my Instagram and Snapchat account I have been in Paris for a few days. I'm just saying: my wanderlust is so insatiable! It was not my first stay in Paris, but anyway, Paris is always a good idea! A detailed blog post about my Paris trip with some insider tips will follow! By the way, I am curious about whether you have watched my snaps during my takeover of the Snapchat account of Kapten&Son last Saturday. I would be happy if you could let me know. :) In order not to miss any of my trips you can follow me on my social media accounts (@eylmbc).

***

Umarım bu yazıyı beğenmişsinizdir! 
Soru, öneri ve görüşlerinizi benimle mail veya yorum yoluyla paylaşabilirsiniz!

Hope you liked today's post!
If you have any suggestions or just wanna share your thoughts with me,
you can do that via e-mail or comment down below!

xx Eylem

3 comments :

 1. Black Mirror çok dikkatimi çekiyor yakın zamanda ben de başlayayacağım izlemeye.
  Saatlerine ben de bayıldım!

  ReplyDelete
 2. Senin bu bizi bizden alan cooluğun ne olacak. Bayılıyorum 😍

  ReplyDelete
 3. Black Mirro! bu diziyi son zamanlar da öyle çok duyuyorum ki :) sen de tavsiye ediyorsan mutlaka bir zaman ayırıp başlamalıyım :) ve paris... en sevdiğim şehir öyle çok özledim ki orayı beni tekrar oraya götürdüğün için teşekkürler eylemim :)

  ReplyDelete